• mLegitymacja

• Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To - zgodnie
          z prawem - legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.
        • Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem naszej szkoły, skorzystasz z ulg
          i zwolnień (ulgowe przejazdy autobusowe, czy kolejowe, ulgowe bilety do kina itp.)
        • Jest to nowoczesne, bezpieczne i bezpłatne narzędzie, będące częścią aplikacji mObywatel.
        • Mobilną legitymację możesz otrzymać, jeśli wcześniej wydano Ci tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.
        • W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana.
        • Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do kontretnego urządzenia - w momencie zgubienia lub kradzieży urządzenia należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).
        • Wymagania sprzętowe - urządzenia z systemem oper. Android w wersji co najmniej 6.0 lub iOS.
        • mLegitymacja jest wydawana na wniosek rodziców ucznia (opiekuna prawnego) .

ABY URUCHOMIĆ mLEGITYMACJĘ NALEŻY​​​​​​

1. Wypełnić wniosek, o wydanie mLegitymacji.
                    Wniosek można:
               - wypełnić osobiście w sekretariacie szkolnym,

- pobrać, wypełnić i dostarczyć do szkolnego sekretariatu wniosek_o_mLegitymacja(1).docx ,

wniosek_o_mLegitymacja_(1)(1).pdf

2. Wysłać zdjęcie do mlegitymacji
                   Zdjęcie należy wysłać:
                 - jako załącznik na adres
        sekretariat@spstrachocin.pl - zdjęcie powinno być: aktualne, kolorowe zdjęcie legitymacyjne
                   w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB
        , oraz o wymiarach nie  mniejszych niż 492×633 piksele.  podpisane
                   w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą
        . (zdjęcie będzie przechowywane przez 30 dni, do momentu                           wygenerowania mLegitymacji. Po tym czasie zostanie usunięte).

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:

3. Pobrać na urządzenie mobilne Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.

4. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego  uruchomić aplikację na urządzeniu.

5. Kod aktywacyjny będzie wysyłany poprzez dziennik elektroniczny na konto rodzica, bądź poprzez osobisty odbiór                  rodzica w sekretariacie.

Aby anulować mLegitymację (np. z powodu utraty telefonu, niepoprawnego działania, rezygnacji
             z usługi)  należy wypełnić wniosek o anulowanie mLegitymacji:

- rodzic wypełnia wniosek w sekretariacie szkolnym
                - Wniosek można  pobrać, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu.
         wniosek_o_anulowanie_mLegitymacji(2).docx ,
        wniosek_o_anulowanie_mLegitymacji(1).pdf

Ważne linki:

– Informacje ogóle o usłudze mlegitymacja: https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-szkolna

– Regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel:                                                                                                                                               https://www.mobywatel.gov.pl/mobywatel.ios.mlegitymacjaszkolna.regulamin.1.0.0.pdf

– Informacje o usłudze mLegitymacja: https://mc.bip.gov.pl/publiczna-aplikacja-mobilna/informacje-o-publicznej-aplikacji-mobilnej.html