• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-22

• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” to kontynuacja programu rządowego (z lat 2016-2020), którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. W ramach Priorytetu 3 Programu wsparcie mogły otrzymać:

1) w Kierunku interwencji 3.1. - placówki wychowania przedszkolnego – na zakup książek dla dzieci oraz działania promujące czytelnictwo,
          2) w Kierunku interwencji 3.2. - szkoły i biblioteki pedagogiczne - na zakup książek oraz elementów wyposażenia do bibliotek dzieci oraz działania promujące czytelnictwo. Na realizację Priorytetu 3 NPRCz 2.0. z budżetu państwa przeznaczono 138 410 000 zł.

W naszej szkole dzięki udziałowi w "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa" dokonano zakupu nowości wydawniczych i uzupełniono zbiory biblioteczne.  Aby upowszechniać czytelnictwo w oddziałach przeszkolnych prowadzone były także cotygodniowe "czytanki". Do poznanych tekstów przedszkolaki tworzyły kreatywne prace plastyczne.

Na podstawie literatury zakupionej w ramach NPRC w oddziałach przedszkolnych zorganizowano także konkurs plastyczny pt. „Strachoprzedszkolaki w świecie dziecięcej literatury”.

Wychowawca świetlicy szkolnej promowała czytelnictwo w ramach swojej działalności poprzez realizacje cyklu „Poranki- czytanki” czyli spotkania z literaturą dziecięcą zakupioną w ramach NPRC.