• CZYM JEST WOLONTARIAT?

• Wolontariat - to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych,

Wolontariusz - osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna.

Szkolne koło wolontariatu
        skierowane jest do uczniów, którzy chcą pomagać innym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

• OPIEKUN KOŁA

• W roku szkolnym 2023/2024 opiekunem i koordynatorem Szkolnego Koła Wolontariatu jest Pani Anna Kubiak - wychowawczyni klasy "0".

W roku szkolnym 2022/2023 opiekunem i koordynatorem Szkolnego Koła Wolontariatu jest Pani Anna Kubiak - wychowawczyni klasy "0".

W roku szkolnym 2020/21 opiekunem i koordynatorem Szkolnego koła Wolontariatu jest Pani Milena Strefner-Sudnikiewicz - psycholog szkolny

W roku szkolnym 2019/2020 opiekunem i koordynatorem Szkolnego Koła Wolontariatu była Pani Marta Hoffmann
        wychowawczyni klasy 2.

W roku szkolnym 2018/2019 opiekunem i koordynatorem Szkolnego Koła Wolontariatu  była Pani Anna Kubiak,
        wychowawczyni klasy pierwszej.

• CELE KOŁA WOLONTARIATU

• Rozwijanie wśród uczniów postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby szkolnego i lokalnego środowiska.

Zapoznawanie z ideą wolontariatu

Przygotowywanie młodzieży do podejmowania pracy wolontariusza.

Umożliwianie młodym
        podejmowania działań na rzecz potrzebujących pomocy.

Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieżowych, działań
        edukacyjnych.

Pomoc szkolnym rówieśnikom
        w trudnych sytuacjach.

Rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży.

Odwaga, empatia, kultura osobista.

• REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA  WOLONTARIATU

• Każdy uczeń  Szkoły Podstawowej w Strachocinie może zostać wolontariuszem.

Wolontariusz niesie pomoc innym bezinteresownie i bezpłatnie.

Wolontariusz wykonuje swoją pracę rzetelnie i uczciwie.

Wolontariusz szanuje godność osobistą, dobre imię i własność osoby, której pomaga.

Wolontariusze działają w zespole i pomagają sobie nawzajem.