• Informacja dotycząca dożywiania rok szkolny 2024/2025

Posiłki będą dostarczane od dnia 3 września 2024 r.

Dzienny koszt posiłku brutto wynosi:

- kwotę: 8,25 zł pokrywają rodzice (jest to koszt zakupu artykułów żywnościowych, tzwn.  „wsad

do kotła”),

Opłata za obiady stanowi iloczyn dziennej stawki żywieniowej i liczby dni żywieniowych w danym miesiącu.

Aby dziecko mogło korzystać z wyżywienia Rodzice/Opiekunowie prawni muszą wypełnić „Deklarację korzystania z posiłków” i dostarczyć ją do sekretariatu szkoły. Druk deklaracji do pobrania poniżej.

W deklaracji niezbędne jest podanie adresu e-mail, na który będzie wysyłana nota obciążeniowa, z kwotą do zapłaty za posiłki dla ucznia. Rozliczenie będzie miesięczne płatne "z góry".

Opłaty za posiłki mogą być dokonywane wyłącznie w formie przelewu bankowego na rachunek bankowy szkoły, wg danych jak niżej:

Nazwa odbiorcy:        Szkoła Podstawowa w Strachocinie

Adres odbiorcy:          73-110 Strachocin 26

Nr konta                     Bank Pekao SA: 62 1240 3927 1111 0010 7154 8361

Tytułem:                     wyżywienie za m-c…/imię i nazwisko ucznia/nota nr…)

Podanie wszystkich danych w tytule przelewu szczególnie imienia i nazwiska ucznia jest konieczne w celu weryfikacji dokonanej płatności oraz identyfikacji ucznia, którego wpłata dotyczy.

Terminy płatności:

Od roku szkolnego 2023/2024 płatności będą dokonywane z „góry”.

Terminy płatności ustala się na dzień 25 każdego miesiąca za miesiąc następny (z wyłączeniem września
          i stycznia), wg harmonogramu jak niżej:

1. za miesiąc wrzesień               – do 15 września 2024 r.
          2. za miesiąc październik           – do 25  września 2024 r.
          3. za miesiąc listopad                 – do 25 października 2024 r.
          4. za miesiąc grudzień               – do 25 listopada 2024 r.
          5. za miesiąc styczeń                 – do 15 stycznia 2025 r.
          6. za miesiąc luty                       – do 25 stycznia 2025 r.
          7.  za miesiąc marzec                 – do 25 lutego 2025 r.
          8. za miesiąc kwiecień               – do 25 marca 2025 r.
          9. za miesiąc maj                       – do 25 kwietnia 2025 r.
          10. za miesiąc czerwiec               – do 25 maja 2025 r.

Ostatniego dnia płatności, wpłata powinna być już widoczna na rachunku bankowym szkoły. Brak opłaty za obiady w wyżej wymienionym terminie – wstrzymuje wydawanie posiłków od następnego miesiąca.

Odwołanie z obiadów (choroba, nieobecność w szkole, wycieczka szkolna) należy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w sekretariacie szkoły najpóźniej do godziny 930 dnia poprzedzającego dzień wydawania posiłku. Jeżeli dziecko zachoruje np. we wtorek i zostanie ten fakt zgłoszony we wtorek – to za posiłek ten Rodzic będzie zobowiązany zapłacić, ponieważ posiłek za ten dzień będzie przygotowany i możliwy do odebrania we własnym zakresie przez Rodzica. Dopiero od środy posiłki nie będą przygotowywane dla tego ucznia.

Całkowitą rezygnację z posiłków lub na okres dłuższy należy zgłaszać w formie pisemnej w sekretariacie co najmniej na 3 dni przed dniem rezygnacji.

Wszystkie nieobecności ucznia, zgłoszone z zachowaniem powyższego terminu zostaną odliczone od opłaty w kolejnych miesiącach lub zwrócone na konto wskazane w deklaracji w przypadku całkowitej rezygnacji z posiłków.