• "Pomożesz, bo możesz - dary dla powodzian"!

• 23.09.2024 r. w naszej szkole zakończyła się zbiórka pt. ,,Pomożesz, bo możesz- dary dla powodzian". Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Przez cały tydzień zbieraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy dla osób dotkniętych tą ogromną tragedią. Jest nam niezmiernie miło, że tak dużo wspólnymi siłami udało nam się zebrać i pomóc. O odbiór rzeczy zadbał pan Michał Łozowski, który jest koordynatorem całego przedsięwzięcia. Pamiętajmy, dobro powraca.  Dziękujemy!

• Akcja "Sprzątanie Świata"

• 18 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Strachocinie wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Posprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz Szkolną Ostoję Przyrody. Akcję podsumowaliśmy przy ognisku. Dzięki współpracy całej szkolnej społeczności Nasza Mała Ojczyzna stała się jeszcze piękniejsza.

• "Kreatywne Dni Nietypowe"

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne Dni Nietypowe " grupa 0a, 0b1, 0b2 wykonała pierwsze zadanie i świętowała w dzisiejszym dniu Dzień Kropki.

Dzieci bawiły się świetnie, co widać po pięknych uśmiechach.

• Uwaga!

• Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Przypominamy, że w piątek 6 września będą robione zdjęcia przez fotografa. Prosimy zapoznać się z tegoroczną ofertą fotograficzną, znajdziecie ją poniżej!

• Witajcie w nowej Szkole!

• 2 września o godz. 12.00 na dziedzińcu przed szkołą odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie powitano przybyłych gości, wśród nich m.in. Panią Wójt Gminy Stargard Patrycję Gross, zastępcę Wójta Pana Łukasza Młynarczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Daniela Wilka wraz z Radnymi. Na uroczystości obecny był również Pan Jerzy Makowski (wójt poprzedniej kadencji), dyrektorzy szkół, sołtysi, rodzice oraz przyjaciele szkoły. Akademię poprowadzili: Nadia Płużek z kl. VII oraz Jakub Przygocki z kl. V, część artystyczną zaprezentowali: Martyna Radoszewska i Anastazja Bagińska z kl. VI, Lena Szwalec z kl. V oraz Zuzanna Olejniczak z kl. IV.

Minutą ciszy uczczono tych, którzy w czasie II wojny światowej oddali życie za ojczyznę, bronili honoru Polski, wpisali się w karty naszej historii wielkością i sławą. Nieco później swoje słowa skierowała do przybyłych gości i uczniów Pani Dyrektor Elżbieta Semczak–Kaczmarek oraz Pani Wójt Patrycja Gross wraz z zastępcą Panem Łukaszem Młynarczykiem.

Podczas akademii dokonano również oficjalnego otwarcia nowego budynku szkoły, symboliczną wstęgę przecięli: Pani Wójt Patrycja Gross, Pani Dyrektor Elżbieta Semczak – Kaczmarek oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szymon Szymczyk. Po wejściu do nowego budynku wszyscy zebrani udali się na zwiedzanie.

Na koniec odbył się  ekofestyn pod hasłem „Szkoła w Strachocinie z ekologii słynie”. Zadanie wykonano przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.