Czy wilk jest dziki? Czy wilk jest zły? Czy wilk ma bardzo ostre kły? Jaki plan lekcji ułożyliby nasi uczniowie? Łatwo przyszyć guzik? Na te pytania odpowiedzi szukała klasa IV podczas podsumowania pracy z lekturą "Akademia Pana Kleksa”. W nagrodę na aktywność nie mogło zabraknąć piegów umieszczonych na zadowolonych twarzach dzieci.
"Akademia Pana Kleksa"!
- 6
Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele!
Z przyjemnością informuję, że zakupiliśmy już książki w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” – Priorytet 3 w kwocie 5000 zł.
Podczas zakupu uwzględniliśmy liczne propozycje konkretnych tytułów, które napływały od zeszłego roku szkolnego od zainteresowanych uczniów, rodziców i nauczycieli.
Obecnie zakupione książki są opracowywane w bibliotece szkolnej i już niebawem będą dostępne do wypożyczenia.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
@NPRCz2.0
@MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego
@MinisterstwoEdukacjiNarodowej
Elżbieta Semczak-Kaczmarek
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strachocinie
Konkurs na najstraszniejszą dynię!
SZKOŁA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH
Projekt to wspólna inicjatywa Instytutu Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Będzie on realizowany we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi.
Głównym założeniem projektu jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i przygotowanie do pełnienia roli doradcy ds. dostępności uczenia (DDU).
Drodzy Rodzice,
miło nam poinformować, że Pani Agnieszka Maszczyk - pedagog specjalny, została wojewódzkim koordynatorem d.s. dostępności w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich". W ramach projektu istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji.
Konsultacje te są doskonałą okazją, aby uzyskać wsparcie specjalistów w obszarach psychoterapii, psychiatrii (dla dorosłych, dzieci i młodzieży). Nowością w tej edycji są konsultacje dotyczące rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (logopeda, psycholog, pedagog specjalny).
Dostępne są zarówno dla pracowników placówek doskonalenia nauczycieli, nauczycieli i rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, szkoły oraz dla pełnoletnich uczniów.
Dlaczego warto skorzystać?
· Spotkania odbywają się anonimowo, indywidualnie, online lub telefonicznie.
· Nasi specjaliści oferują pomoc w wielu ważnych obszarach dotyczących rozwoju i problemów uczniów, udzielają wsparcia w zakresie pracy, takich jak: radzenie sobie z emocjami, trudności w nauce, zaburzenia lękowe, problemy zdrowotne czy stres i wypalenie zawodowe.
· Oferta konsultacji obejmuje również cykl 3 spotkań dla pełnoletnich uczniów.
Generowanie kodów Kody umożliwiające skorzystanie z konsultacji mogą wygenerować Państwo, a następnie przekazać je osobom, które będą z nich korzystać.
Kody można generować na stronie https://asa.ibe.edu.pl/portal/login. Należy się zalogować na konto “nauczyciel” i kliknąć guzik w prawym, górnym rogu “generuj kod”.
Jak skorzystać z konsultacji?
1. Odbierz kod dostępu w szkole (od dyrektora, pedagoga lub psychologa szkolnego),
2. Zapisz się na konsultacje na stronie https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje
korzystając z otrzymanego kodu,3. Czekaj na kontakt konsultanta (telefoniczny lub mailowy),
4. Porozmawiaj z konsultantem.
Konsultacje są dostępne w tym tygodniu, do 25 października 2024 roku.
Międzynarodowy Dzień Mediacji!
17 października z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji nasza pani pedagog Pani Agnieszka Skiba przypomniała wszystkim, na czym polega mediacja oraz kto może zostać mediatorem, opowiedziała również nieco o działającym w szkole Klubie Mediacji Rówieśniczych, a także zachęciła nowe osoby do dołączenia do Klubu.
Bijemy razem rekordy!
Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do prawie wszystkich szkół i naszej również. Dzięki niemu i Fundacji WOŚP uczniowie mają szansę uczyć się pierwszej pomocy – podstawowych czynności ratujących życie.
3Realizacja tego programu to wiele aktywności, które mają zachęcać do propagowania nauki pierwszej pomocy, w tym rekord w pierwszej pomocy, który odbył się 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. My jako szkoła również braliśmy w nim czynny udział.
Święto Komisji Edukacji Narodowej
14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości ślubowało 22 uczniów klasy pierwszej.
2Wśród zaproszonych gości był Zastępca Wójta Gminy Stargard Pan Łukasz Młynarczyk oraz Kierownik Ośrodka Administracyjnego Szkół Pani Magdalena Ściężor.
Po części artystycznej Pan Wójt wręczył uczniom klasy pierwszej drobne upominki oraz skierował życzenia do całej społeczności szkolnej z okazji obchodzonego święta.
Brawo Wolontariusze
W sobotę (12 października) Ostoja przywitała śmiałków pięknym słoneczkiem. Porządkowanie ostoi stało się przyjemnością a nie obowiązkiem. Znaczna jej część została oczyszczona z zarośli, dzikiej róży, przesuszonych odrostów krzewów. Dziękujemy zaangażowanym Rodzicom i Uczniom. Kolejne godziny wolontariatu trafiły do Waszych książeczek.
4
Europejski Tydzień Sportu!
W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu każda klasa wylosowała z listy sportów, jakie obowiązują na Igrzyskach Europejskich konkretną dyscyplinę. Wśród nich znalazły się m.in.: karate, koszykówka, pięciobój, rugby oraz strzelectwo. Zadaniem uczniów było w ciekawy sposób opowiedzieć o wylosowanej dyscyplinie sportowej. Można było wykonać plakat, prezentację, nakręcić filmik, czy też poprowadzić prelekcję. Pomysłów, jak zaprezentować wylosowaną dyscyplinę w ciekawy sposób, naszym uczniom nie brakowało!
6
"Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli"
Czwartego października po raz kolejny utalentowani i uzdolnieni uczniowie otrzymali stypendia Wójta Gminy Stargard, które wręczyła Pani Wójt Patrycja Gross.
Tegoroczna uroczystość odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sownie. Spośród 12 stypendystów trzech uczniów z naszej szkoły otrzymało stypendium naukowe: Wojciech Górski, Wojciech Krupa i Gabriel Słowiński. Gratulujemy nagrodzonym i ich rodzicom.
Dzień Chłopaka!
2 października obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Chłopka". Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla naszych Panów mnóstwo konkursów i atracji. Każda klasa wytypowała chłopca, który weźmie udział w rywalizacji. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradził sobie uczeń z kl. IV Filip Baryło, to on zdobył najwięcej punktów i otrzymał zwycieską koronę! Gratulujemy!
2
Zbiórka dla szkoły z terenów ogarniętych powodzią!
Zbiórka karmy!
Wolontariat i LOP ogłasza zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Kiczarowie. Zachęcamy do włączenia się w akcję na rzecz zwierząt!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie