W listopadzie mieliśmy wykonać masę plastyczną. My wykonaliśmy mannolinę.
Ogólnopolski projekt edukacyjny "Gramy Zmysłami"!
- 2
Nasza pływaczka!
Z sukcesów naszych uczniów jesteśmy dumni i tymi sukcesami chwalimy się wszem i wobec! Nasza uczennica z klasy IV - Julia Lelewska zajęła 3 miejsce w zawodach pływackich. Gratulujemy!
"Nasz most ku przyszłości"!
W ramach projektu "Nasz most ku przyszłości " odbyły się zajęcia z recyklingu. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy 5. Zajęcia przeprowadziła Pani Małgorzata Stawecka.
Projekt obejmował 6 godzin lekcyjnych, które zrealizowano w trakcie 4 spotkań. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny dotyczący recyklingu, ułożyli wiersze, rozwiązywali karty pracy oraz poszerzyli swoją wiedzę grając w gry edukacyjne dotyczące segregacji odpadów i ich powtórnego wykorzystania.. Gry te zostały zakupione w ramach środków przeznaczonych przez Rządowy Program Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO. Jako podsumowanie zajęć projektowych uczniowie wykonali plakaty dotyczące zasad segregacji odpadów do recyklingu.
5
"Bajkowa wyprawa"!
W świetlicy odbyło się kolejne spotkanie z projektu „Bajkowa wyprawa”. Tym razem były zabawy konstrukcyjne z bajką „Trzy świnki”. Powstały przepiękne domy, a współpraca była bardzo udana!
4
Książki w atrakcyjnych cenach!
Bibloteka szkolna zaprasza do zakupu książek, poradników i malowanek w atrakcyjnych cenach! Książki można nabyć od poniedziałku do piątku! Warto pomyśleć już o prezentach!
Modele "Komórek 3D"
Uczniowie klasy V w ramach projektu edukacyjnego z biologii pt. ,,Komórka 3D” wykonali przepiękne modele. Były wśród nich komórki zwierzęce, roślinne oraz bakteryjne. Do ich budowy uczniowie wykorzystali materiały stałe takie jak plastelina, styropian, koraliki, włóczka, sznurki, rurki plastikowe, tektura, papier. W ten sposób powstały widocznie poniżej modele.
10
"Mały Książę" na wyciągnięcie ręki!
Filharmonia Gorzowska Teatr piasku Tetiany Galitsyny „Mały Książę” czyli wyprawa uczniów klasy 7 i 8 do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki.
2
Światowy Dzień Życzliwości!
Świętując Światowy Dzień Życzliwości pamiętamy, że życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze ...wraca.
Kretywna lekcja historii!
Uczniowie klasy 5 na lekcji historii wykazali się kreatywnością. To co w historii Starożytnej Grecji najciekawsze, to co ich urzekło, przedstawili w formie makiet.
2
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!
Świętujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, czyli robię sobie serię zdjęć i wiem, że 5x9 jest 45!
2
Wyniki konkursów bibliotecznych !
- 2
Ciekawie w październiku i listopadzie, bo...
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywnych Mieszkańców Barzkowic SAMBA” z siedzibą w Barzkowicach, które otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Nasz Most ku przyszłości” dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, mamy możliwość organizowania szeregu ciekawych zajęć w naszej szkole.
23Kontynuujemy projekt, którego beneficjentami są dzieci z Gminy Marianowo i Stargard.
W roku 2022 uczestniczyliśmy w wyjeździe edukacyjnym do Bydgoszczy, w zajęciach sportowych, w warsztatach teatralnych, warsztatach związanych z nasadzeniami roślin.Jesień nie musi być nudna!
Obecnie, w szare popołudnia, umilamy sobie czas zabawami w doświadczanie i tak wprowadzamy w świat nauki najmłodszych. W październiku i listopadzie cyklicznie odbywają się spotkania warsztatowe Mały Chemik, Mały Einstein, kodowanie. Uczymy się, jak ratować planetę na warsztatach z recyklingu. Dziękujemy szczególnie szkolnym wolontariuszkom z klasy ósmej za pomoc w organizacji warsztatów.
Od połowy listopada, wolontariusze ruszają z kolejną mikroinicjatywą. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w świątecznych warsztatach, podczas których zapoznamy chętnych z różnymi technikami przygotowywania ciekawych, świątecznych ozdób. Pierwszy warsztat odbył się już wczoraj, to jest 14 listopada, na którym poznaliśmy tajniki przygotowania i odlewania gipsu ceramicznego do form silikonowych. Nauczymy się m. in. wykorzystywania darów natury do przygotowania świątecznej gałązki, która może być samodzielną dekoracją lub bazą do kalendarza adwentowego. Przede wszystkim dowiemy się, jak przygotować gustowną, estetyczną dekorację, która ozdobi każdy dom. Czy brzmi ciekawie? Jeśli tak to zapraszamy! Warsztaty odbywają się we wtorki, środy, czwartki w godzinach od 12.00 do 15.30.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości!
Dzisiaj z okazji Święta Niepodległości został przedstawiony program słowno-muzyczny. W ramach akcji Niepodległa do hymnu! społeczność szkolna wspólnie odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego ".
6
Kolejne świetlicowe spotkanie z książką!
Tym razem poznaliśmy bajkę „Trzy małe świnki”. Dzięki tej opowieści dzieci zrozumiały, że warto pomagać innym w potrzebie i trzymać się razem, gdyż wspólnie można poradzić sobie z każdym problemem a ciężka praca popłaca!
4
TO TEN DZIEŃ
To historyczny moment dla naszej Szkoły! 10 listopada na zawsze zapadnie w naszej pamięci.
Dziś odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy. Obecny był Wójt Gminy Stargard Pan Jerzy Makowski, inwestor firma IPSUM INVEST Pan Mateusz Łukaszewisz. Przekazaniu towarzyszyli kierownik budowy, inspektor nadzoru oraz kierownik Wydziału Inwestycji z Gminy Stargard. Wraz z dyrektorem naszej szkoły dokonano symbolicznego wkopania pierwszej łopaty rozpoczynającej rozbudowę Szkoły Podstawowej w Strachocinie.
Radosną wiadomość uczniom przekazała pani dyrektor podczas dzisiejszej uroczystości z okazji Święta Niepodległości.
Międzynarodowy Dzień Jeża!
10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat w bajkach oraz wierszach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w świętowanie tego nietypowego święta. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązywania matematycznych działań.
6
Przypominamy!
W piątek 10 listopada każdego ucznia obowiązuje strój apelowy. Będziemy świętować!
Strachocińskie Łaziki górą!
7 listopada 2023 roku w Książnicy Stargardzkiej miało miejsce podsumowanie XII Edycji Konkursu na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. „Łaziki” ze Strachocina okazały się najlepsze! Trzyosobowa reprezentacja z klasy piątej wraz z opiekunem koła Panią Elżbietą Semczak-Kaczmarek odebrała puchar, dyplomy i upominki. Na koniec Pani Dyrektor otrzymała od Zarządu Głównego PTTK szczególne wyróżnienie „Dyplom Honorowy PTTK” za pomoc w współorganizowaniu rajdów z Oddziałem PTTK w Stargardzie.
Dla „Łazików” obecny rok szkolny jest szczególny, gdyż obchodzą 20-lecie istnienia. Obecnie koło liczy 29 dzieci w wieku od 2 do 15 lat i 20 zdeklarowanych, stałych członków wśród rodziców.
2
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie