• Zebranie z rodzicami!

• Przypominamy, że 31 stycznia w środę o godzinie 16.00 w klasach I-VIII odbęda się spotkania z wychowawcami podsumowujące I półrocze. Zapraszamy!

• Baw się dobrze i bezpiecznie!

• Za nami wytężona praca i I półrocze bieżącego roku szkolnego. Przed nami wypoczynek. Zbierajmy siły na II półrocze. Korzystajmy z tego czasu bezpiecznie.

Do zobaczenia w poniedziałek 29 stycznia !

• Na dobry aktywny początek ferii - rajd nocny!

• Trasa rajdu licząca 10 km zaczęła się w Stargardzie przy Bramie Wałowej i wiodła szlakiem czerwonym im. Hetmana Stefana Czarnieckiego przez ul. gen. Władysława Andersa, drogą nad Krąpielą do Strachocina. Rajd zakończono na Szkolnej Ostoi Przyrody. Tam na uczestników czekał poczęstunek i ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę albo ogrzać się!

• Gdzie jest skrobia!?

• Uczniowie klasy 6 przeprowadzili doświadczenie, podczas którego wykrywali skrobię w produktach spożywczych. ️Obecność skrobi można wykryć przy użyciu jodyny. W kontakcie ze skrobią roztwór jodyny zmienia barwę z brązowej na granatową.

• "Bajkowa wyprawa"!

• W ramach projektu „Bajkowa wyprawa” na zajęciach świetlicowych klasa I aktywnie pracowała z bajką „Jaś i magiczna fasola”.

• Niech żyje bal!

• Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak było i tym razem!

• "Gramy Zmysłami"!

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami"  uczniowie wykonali kolejne styczniowe zadanie  pod hasłem "Akademia smaku".

• Spotkanie z Bachmanem!

• W środę 10 stycznia uczniowie już po raz kolejny wzięli udział w edukacyjnym koncercie muzycznym. Tym razem poznali budowę wiolonczeli oraz posłuchali muzyki granej na wiolonczeli i pianinie. Osoby chętne mogły także zagrać w orkiestrze pod batutą Bachmana. Była to wspaniała lekcja muzyki!

• Pasowanie na czytelnika!

• W dniu 8 stycznia 2024 r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu z bibliotekarzem. Podczas zajęć dowiedzieli się, czym jest biblioteka szkolna, co to znaczy „wypożyczyć książkę” oraz jak powinni traktować książki. Po zajęciach wszyscy uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom oraz książeczkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - to kolejna edycja kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Od tej chwili każdy pierwszoklasista samodzielnie może korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.

• Spotkanie z policją!

• W ramach działań profilaktycznych uczniowie klasy 6, 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z policją dotyczącym odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz biezpieczeństwa w czasie ferii. Spotkanie przeprowadziła mł.asp. Dorota Biernikowicz. To była dla naszych uczniów cenna lekcja. Dziękujemy!