• 1.09.2023

HISTORIA KOŁA

SKKT w Szkole Podstawowej w Strachocinie działa bardzo długo. Od roku szkolnego 2003/2004 do 2016 jego opiekunem była Pani Danuta Świątek, to dzięki pasji piastowaliśmy tytuł Najaktywniejszego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w Województwie Zachodniopomorskim. Była inicjatorką opracowania logo koła, jego autorem jest Sławomir Kaczmarek.  Od 2019 roku kołem opiekuje się Pani Elżbieta Semczak-Kaczmarek. Współpracujemy z PTTK w Stargardzie, każdego roku jesteśmy współorganizatorem  rajdu nocnego styczniowego, który kończy się na naszej Ostoi. Od czerwca 2023 również rajdu świętojańskiego.

• 23.09.2023

WITAJ, TURYSTYCZNA SZKOŁO!

Trasa Rajdu: PKP Szczecin Zdroje – szlak czarny – Skórcza Góra – szlak zielony – Grodzisko Chojna – Szwedzki Kamień – Przełęcz trzech Braci – szlak niebieski – Psie Pole – Jezioro Szmaragdowe – ul. Kopalniana –– PKP Zdroje - piesza 13 km

Trafiliśmy na letnią odsłonę puszczy, jeszcze bez oznak zbliżającej się jesieni. Dołączyli do nas Nadia, Adaś z klasy 6 oraz Kornel z mamą z klasy 2.

Na szlaku... 33 Łazików

SEZON ROZPOCZĘTY!

• 14.10.2023

"PIECZONY ZIEMNIAK"

Trasa rajdu: Stargard ul. Szczecińska (parking przy „Biedronce”) – Pszczelnik – drogi polne – Lipnik – Kunowo - ok. 12 km

Odważni wybrali się z nami i było warto! Kropla deszczu nie spadła, za to Kunowo przywitało nas super ucztą. Kolejnym razem nie rezygnujcie tak szybko!

Na szlaku... 15 łazików

• 7.11.2023

PO LATACH... ZNÓW NAJLEPSI !

Kochani, w Książnicy Stargardzkiej miało miejsce podsumowanie XII Edycji Konkursu na Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. „Łaziki” ze Strachocina okazały się najlepsze! Otrzymaliśmy puchar, dyplomy i upominki  oraz od Zarządu Głównego PTTK szczególne wyróżnienie „Dyplom Honorowy PTTK” za pomoc w współorganizowaniu rajdów z Oddziałem PTTK w Stargardzie.

To cudowna wiadomość dla „Łazików”, tym bardziej, że w obecnym roku szkolnym obchodzimy 20-lecie istnienia. Obecnie koło liczy 29 dzieci w wieku od 2 do 15 lat i 20 zdeklarowanych, stałych członków wśród rodziców.

• 09.12.2023

RAJD ZE ŚWIETYM MIKOŁAJEM

Trasa rajdu: Szczecin Zdunowo PKP – szlak czerwony – Niedźwiedź – Reptowo – Reptowo PKP - 9 km.

Jak widać aura dopisała, było biało, ciepło i przyjemnie. Koło Gospodyń Wiejskich w Reptowie jak zawsze super przygotowane!

Na szlaku... 17 łazików

• 12.01.2024

NOCNY RAJD

Trasa rajdu: Stargard - Brama Wałowa, szlak czerwony im. Hetmana Stefana Czarnieckiego, ul. gen. Władysława Andersa, droga wzdłuż Krąpieli, Strachocin - 10 km.

Rajd zakończyliśmy jak zawsze na Szkolnej Ostoi Przyrody. Tam na uczestników czekał słodki poczęstunek i ognisko, na którym można było upiec kiełbaskę!

Na szlaku ... 42 łazików

• 23.03.2024

WITAMY WIOSNNĘ, WIOSENKĘ!

Trasa rajdu: Stargard Park Stefana Batorego przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych – Giżynek – Osada Gogolewo – Zespół Szkól nr 5 - powrót do Stargardu ul. Broniewskiego - ok. 10 km.

Marzanny próbował skąpać deszcz, lecz mu się to nie udało! Pogoda wiosenna dopisała, a ZS nr 5 ciepło i smacznie nas przywitał - sezon rozpoczęty!

Na szlaku ... 26 łazików