• PEDAGOG

Bezpieczne ferie zimowe

27.01.2022 09:43
        Drodzy uczniowie,
        życzymy Wam udanych ferii zimowych. Odpoczywajcie, bawcie się, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
        Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo!
        Zachęcamy do obejrzenia filmiku.

• Regionalne Centrum Kryzysowe w Stargardzie

11.01.2022 08:44
        Drodzy Państwo, przypominamy o istnieniu Regionalnego Centrum Kryzysowego w Stargardzie.

Centrum realizuje zadania w obszarze poradnictwa i wsparcia z zakresu wczesnej interwencji psychologicznej i psychoedukacyjnej dla osób w trakcie i po kryzysie psychicznym lub znajdujące sie w innej sytuacji kryzysowej. Wsparcie udzielane jest stacjonarnie w siedzibie RCK przy ul. Składowej 2a (budynek B - wejście od strony ZUS) lub mobilnie w miejscu pobytu/zdarzenia osoby wymagającej wsparcia

Kontakt:

Punkt Regionalnego Centrum Kryzysowego (będący w strukturze Biura Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Stargardzie jako referat ds. Obsługi Regionalnego Centrum Kryzysowego)

ul. Składowa 2a (budynek B)

telefoniczny 531 248 692 lub 531 248 496

email rck@powiatstargardzki.pl

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00

• Bezpieczeństwo w sieci - nowe zjawiska w rodzicielstwie.

11.01.2022 08:25

Niebezpieczne zachowania rodziców w sieci – sharenting, oversharenting i troll parenting.

Utrwalanie wydarzeń z życia swoich dzieci w wirtualnej przestrzeni staje się nieuchronnie współczesną normą społeczną. Rodzice dzielą się ze światem zdjęciami, filmikami, memami, których bohaterem jest ich dziecko. Niestety, może to wystawiać na niebezpieczeństwo. Zachęcam wszystkich rodziców do zapoznania się z artykułem oraz oczywiscie do refleksji...

Pedagog szkolny Agnieszka Skiba

• Kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia "Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje"

16.11.2021 11:19

"Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.

Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka link.
        opieka psychologiczna

komunikat

Kampania 19 dni wobec przemocy i krzywdzeniu dzieci

03.11.2021 13:52

Przez 19 pierwszych dni listopada na wszystkich kontynentach i we wszystkich krajach świata trwa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania ta, została zainicjowana w 2011 roku przez szwajcarską fundację o nazwie Women’s World Summit Foundation (WWSF). Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, a prowadzone w ramach kampanii działania mają właśnie ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć widzieć więcej i lepiej.

Nasza szkoła już 4 raz dołącza do kampanii, organizując akcje profilaktyczne angażujące całą społeczność szkolną. Uczniowie zostali zapoznani z założeniami kampanii oraz naszym udziałem w kamanii. Wzieli udział w prezentacji filmiku "Stop agresji! Stop przemocy!" i pogadance wprowadzającej w akcję. Działania na ten rok zostały przydstawione poniżej.

Posumowanie naszych działań nastapi 16.11.2021r.

plakat_canva19_DNI_PRZECIWKO_PRZEMOCY.pdf