• PEDAGOG

07.11.2022 11:13
        Bierzemy udział w Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci
        Tegoroczne hasło: STACJA - EMPATYCZNI RAZEM MAMY MOC

Jak co roku dołączamy do "Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Jest to inicjatywa szczególna i niesłychanie potrzebna we wspołczesnym swiecie. Pomysłodawcą "Kampanii 19 dni" jest genewska organizacja zajmująca się ochroną praw kobiet i dzieci - Women`s World Summit Foundation. W Polsce od 2017 roku "Kampanie 19 dni" koordynuje Fundacja po DRUGIE.

• Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję

26.10.2022 13:39

Fundacja „Twarze depresji” zainaugurowała 15. jubileuszową kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” – w całości poświęconą problemowi depresji wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła przyłącza się do kampanii zachęcając całą społeczność do korzystania z pomocy psychologicznej.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że samobójstwa są wśród nastolatków drugą najczęstszą przyczyną zgonów. Liczba prób samobójczych w grupie od 7 do 18 lat systematycznie rośnie: z 730 w 2017 r. do ponad 1496 w 2021 r. Alarmujące są dane za pierwsze półrocze 2022 roku! Z policyjnych statystyk wynika, że do końca lipca na swoje życie próbowało się targnąć 1244 osób w wieku 7-18 lat.  Nie uwzględniają one młodszych dzieci, choć w naszej fundacji mamy doświadczenie także i z takimi przypadkami. Poza tym pamiętajmy, że dane KGP pokazują nam tylko te próby oraz śmierci samobójcze, o których zostały powiadomione organy ścigania, a jeśli dodać do tego wniosek Światowej Organizacji Zdrowia, że na każdą odnotowaną w oficjalnych rejestrach śmierć samobójczą młodej osoby przypada od 100 do 200 prób, to ta liczba będzie znacznie większa.25 tysięcy dzieci w Polsce leczy się na depresję.

Zadbajmy o zdrowie psychiczne!

13.10.2022 11:49
        10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zadbajmy o siebie, o swoj dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny. Pamietajmy również o własnym rozwoju i samorealizacji.
      • Kampania "Odłącz się - połącz się"

05.04.2022 10:31

Nasza szkoła dołączyła do kampanii "Odłącz sie  - połącz sie" organizowanej przez Stowarzyszenie Strefa Wsparcia - organizację pozarządową wspierającą rodziców i nauczycieli w profilaktyce uzależnień dzieci i młodzieży.

Strefa Wsparcia szerzy szacunek i empatię, jako najskuteczniejsze narzędzie życia w społeczeństwach. Uczy rodziców, jak wychowywać młodych, silnych ludzi, nie naruszając ich integralności. Promuje wiedzę na temat zrównoważonego korzystania z technologii przez Najmłodszych.

Tematem kampanii jest:

Nadużywanie i nieodpowiednie korzystanie z ekranów przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Celem Kampanii „Odłącz się – Połącz się” jest dotarcie do jak największej ilości rodziców, opiekunów i nauczycieli używając wszelkich możliwych kanałów, by…

...poznali zagrożenia - niebezpieczeństwo nadmiarowego korzystania z ekranów, jakie treści są niewłaściwe, a jakie odpowiednie - świadomość rodzica

...uwierzyli, że mają wpływ - obecność i uważność rodzica

...wiedzieli jak postępować w sytuacjach problemowych oraz by uniknąć e-uzależnień - relacja chroni.

Kampania zakłada szereg działań: spot TV, spoty radiowe, aktywność w Social Mediach, YouTube, internecie, e-platforma „Odłącz się – Połącz się” (materiały eksperckie dostępne dla wszystkich bezpłatnie) oraz profilaktyczny bezpłatny program edukacyjny dla szkół i przedszkoli „Re@lnie Odpowiedzialni”.