Concordia 2019-20
Fundacja Concordia Szczecin, której celem jest szeroko rozumiane wspieranie rozwoju lokalnego, w tym rozwoju przedsiębiorczości i aktywności lokalnej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu grup zmarginalizowanych uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 na projekt:
„Edukacja nam niestraszna”
Projekt realizowany jest w okresie: 01.09.2019 r. – 31.08.2020 r.
Celem głównym jest poprawa jakości nauczania w SP Strachocin do VIII 2020 roku.
Cel główny będzie realizowany poprzez cele szczegółowe:
Cel 1: Rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy u min. 43 uczniów SP Strachocin do VIII 2020 roku w obszarach zainteresowań uczniów.
Cel 2: Podniesienie jakości nauczania w zakresie kompetencji kluczowych, umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy w SP Strachocin poprzez podniesienie kompetencji min. 10 nauczycieli SP Strachocin. do VIII 2020 r.
W celu prawidłowej realizacji zadań, w tym przeprowadzenia zajęć dla uczniów i uczennic oraz wsparcia ucznia w zakresie zdiagnozowanych potrzeb fundacja zakupi i przekaże Szkole umową darowizny rzeczowej wyposażenie niezbędne do realizacji kół zainteresowań
Projekt przewiduje:
Utworzenie wewnętrznej szkolnej sieci do podnoszenia kompetencji nauczycieli, dzięki której nauczyciele w zorganizowany sposób będą mogli współpracować między sobą, w szczególności przez wymianę informacji i doświadczeń w celu doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności nie tylko „ w realu ”na terenie szkoły, ale co ważne także wspólnie na forum będą mogli wymieniać informacje dot. bieżących potrzeb;
Prowadzenie zajęć w formie różnorodnych kół zainteresowań - Szkolne Zielarskie Koło Naukowe, Szkolne Koło Inżynierii Lądowej i Maszyn Prostych, Szkolne Koło Dziennikarskie, Szkolne Koło Elektronicznej Literatury z Klubem Dyskusyjnym, Szkolne Koło Gier Strategicznych Planszowych i Szachów, Szkolne Koło Programowania Artystycznego. W ramach tych form przewiduje się także zakup i przekazanie szkole umową darowizny rzeczowej sprzętu i pomocy dydaktycznych niezbędnych do ich prowadzenia.
Dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania organizowane poza szkołą. Planowane są cztery wyjazdy – po 2 na semestr do jednego z wybranych przez uczniów miejsc: - Centrum interaktywnej edukacji i zabawy we Wrocławiu. Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu,- Planetarium w Toruniu,- Experymentarium w Łodzi,- Stacja Kosmiczna w Sopotni Wielkiej,- Planetarium w Chorzowie lub innego dającego możliwość nabycia kluczowych kompetencji.
Doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów klas VII – VIII biorących udział w projekcie.
W ramach projektu założono osiągnięcie następujących wskaźników:
Objęcie wsparciem 10 nauczycieli;
Objęcie wsparciem w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych 50 uczniów;
Przeprowadzenie 320 godzin zajęć w ramach kół zainteresowań
Zorganizowanie 4 warsztatów wyjazdowych
Objęcie doradztwem edukacyjno-zawodowym min. 5 uczniów.
Wartość projektu:
326 915,00 zł
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego:
308 813,00 zł.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
W ramach projektu prowadzono w naszej szkole dodatkowe zajęcia:
Szkolne Koło Naukowe Dziennikarskie
Szkolne Koło Inżynierii Lądowej i Maszyn Prostych
Szkolne Koło Naukowe Zielarskie
Szkolne Koło Literatury Elektronicznej z Klubem Dyskusyjnym
Szkolne Koło Gier Strategicznych, Planszowych i Szachów
Szkolne Koło Programowania Artystycznego - Haft
Uczniowie biorący udział w projekcie wybrali się na wycieczkę do Gdańska, Warszawy i Wrocławia.