Szkoła Wartości Szkoła Dialogu

• Tydzień walki z hałasem

• Tydzień walki z hałasem

Świat w jakim żyjemy jest szybki, wielobarwny i hałaśliwy. Nasi uczniowie muszą się do niego dopasować często gubiąc się w natłoku emocji. Dlatego tym razem Tydzień walki z hałasem poświęciliśmy na ćwiczenia uważności, wyciszaniu, umiejętności zatrzymania się, złapania równowagi wewnętrznej. ​​​​​​

„Gdyby każdego ośmiolatka nauczyć praktykowania medytacji, w ciągu jednego pokolenia świat uwolniłby się od przemocy”. (D.Lama)

Uczniowie przed każdą lekcją przez tydzień będą poddawani treningowi uważności zgodnie z poniższym planem:

Nagranie nr 1 (oddziały przedszkolne, klasy I-III)  Uważność i spokój żabki - CD ćwiczenie "Mała żabka" – czas trwania ok. 3,5 min.

Nagranie nr 2 ( klasy IV-VIII) Harp Dreams 6.5_Comfort – czas trwania ok 2 min.

ŚRODA - nagranie  będzie puszczane przez wychowawców na godzinie wychowawczej.

Nagranie nr 3
          (klasy IV-VIII) Radzenie sobie z trudnymi emocjami. Ćwiczenie uważności dla nastolatków – czas trwania ok 7,5 min.

Agnieszka Skiba, Agnieszka Maszczyk