Szkoła Wartości Szkoła Dialogu

• Szkoła dla Rodziców

SZKOŁA DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice!

w dniach 25.05.2023r (w środę) i 14.06.2023 r. (w środę) w godzinach 17.00-18.00 przeprowadzone zostaną Warsztaty dla Rodziców pod hasłem: Ja i Moje dziecko – relacje oparte na dialogu. Warsztaty poprowadzi – pedagog specjalny, trener certyfikowany Treningu Zastępowania Agresji, Pani  Agnieszka Maszczyk.

Pełen cykl warsztatów obejmuje 12 spotkań, na których poruszone zostaną następujące treści:

1. Dlaczego moje dziecko krzyczy?
          2. Komunikacja oparta na dialogu: Jak mówić, żeby dziecko mnie słuchało?
          3. Komunikacja oparta na dialogu: Jak słuchać, kiedy dziecko do mnie mówi?
          4. Szanowanie godności własnego dziecka a stawianie mu granic.
          5. Mediacje w domu sposobem na kłótnie i spory.
          6. Komunikacja nieagresywna - komunikaty odważne. Jak gromadzić i wykorzystywać posiadane zasoby?
          7. "Głaski" i "kopniaki".
          8. Ja i moje emocje - Co zrobić ze swoją złością?
          9. „Jak pomóc mojemu dziecku pozbyć się złości?
          10.  Dlaczego poczucie własnej wartości mojego dziecka jest takie ważne?

Warsztaty pozwolą Państwu:

1. lepiej zrozumieć swoje dziecko
          2. poprawić swoją relację i wzmocnić więź z dzieckiem
          3. nauczyć się tworzyć i wykorzystywać zasoby
          4. zrozumieć mechanizm powstawania złości u siebie i swojego dziecka
          5. pomóc swojemu dziecku w świadomym regulowaniu własnych emocji i przekształcać jego trudne zachowania w społecznie akceptowalne
          6. poszerzyć swoje umiejętności w zakresie komunikacji nieagresywnej i komunikatów odważnych.

WAŻNE

Z uwagi na warsztatową formę zajęć wielkość grupy jest ograniczona. Liczba uczestników w grupie to max. 14 osób. Zgłoszenia w formie pisemnej prosimy przesyłać przez Librus do pedagoga specjalnego Pani Agnieszki Maszczyk.

Zapraszamy!