Szkoła Wartości Szkoła Dialogu

• W świecie wartości!

• Cykl zajęć o wartościach, czyli rzeczach dla nas ważnych, uczniowie klas młodszych rozpoczęli zdaniem: Chciałbym/chciałabym prosić dobrą wróżkę o .....

Uczniowie klas IV-VIII rozpoczęli swoją podróż po świecie wartości od zdefiniowania pojęcia wartości, określenia wartości ważnych dla każdego z nich z osobna - na podstawie, których w efekcie końcowym zbudowali klasowe piramidy wartości.

Joe Batten powiedział: "Nasza wartość jest sumą naszych wartości". Sumą wartości Naszych uczniów są załączone poniżej KLASOWE PIRAMIDY WARTOŚCI. Drodzy Rodzice teraz WY wyruszcie w podróż do świata wartości razem z Waszymi dziećmi. W czasie tej podróży spróbujcie wspólnie odpowiedzieć na pytania:

1. Do czego potrzebne są człowiekowi wartości?

2. Co by było, gdyby człowiek nie kierował się wartościami?

3. Czy można komuś zabrać wartości, którymi kieruje się w życiu?

pedagog specjalny Agnieszka Maszczyk