• Uwaga!!

• Harmonogram zwrotów podręczników do biblioteki:

7 czerwca (wtorek) klasa VIII i VI

8 czerwca (środa) klasa VII

9 czerwca (czwartek) klasa I

10 czerwca (piątek) klasa II

13 czerwca (poniedziałek) klasa III i IV

14 czerwca (wtorek) Klasa V

Zapominalscy najpóźniej rozliczają się w poniedziałek 20 czerwca u Pani Elizy.

• "XXXI MINI ZAWODY MATEMATYCZNE UCZNIÓW KLAS IV"

• W "XXXI MINI ZAWODACH MATEMATYCZNYCH UCZNIÓW KLAS IV", naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie : Szymon Szymczyk, Gabriel Słowiński i Igor Radoszewski.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej poradził sobie Igor Radoszewski.

• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• Z okazji uroczystości majowych, przygotowany został przez naszych uczniów montaż słowno-muzyczny o wymowie patriotycznej. Uczniowie przypomnieli Nam wszystkim o wydarzeniach z przeszłości. Była to dla wszystkich piękna i interesująca lekcja patriotyzmu.

• Co słychać w szkole?

• 25 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Celem kampanii było uświadomienie uczniom negatywnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka, a także wskazanie sposobów zapobiegania jego skutkom.

• Pies najlepszym przyjacielem człowieka!

• Jak bawić się, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz dbać o psy, aby zabawa z nimi była przyjemnością, a nie zagrożeniem, uczniowie klasy 6 dowiedzieli się od właściciela psa "Dora".

Panu Woźniakowi bardzo dziękujemy!

• XX  Turniej Wiedzy Ekologicznej

•  22 kwietnia, na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. To święto na cześć naszej planety. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla naszej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. Czasem wystarczy dokręcić kran, zgasić niepotrzebną żarówkę, segregować śmieci, aby Ziemia poczuła się lepiej.

To od nas zależy jej wygląd za 10 czy 100 lat !

1-Chrońmy lasy i zwierzęta!

2-Oszczędzajmy wodę i prąd!

3-Segregujmy odpady!

4-Dbajmy o czystość powietrza, gleby i wody!

5-Kochajmy i podziwiajmy piękno przyrody!

6- Bądźmy Przyjaciółmi Przyrody!

W naszej szkole PRZYRODA jest bardzo ważna! Z okazji Dnia Ziemi od 20 lat organizujemy TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ. W tym roku miał on charakter gry terenowej,  wszyscy uczniowie klasy III wyposażeni w mapy szukali skarbu na terenie zielonym wokół szkoły. Trzecioklasiści musieli odszukać tajemnicze pudełka, a w nich czekały na nich kolejne ekologiczne zadania, m.in. eko – wykreślanki oraz sadzenie kwiatów i niewielkich krzewów na nowym skalniaku na Szkolnej Ostoi Przyrody.

Pani Dyrektor podsumowała konkurs i  wręczyła nagrody.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wygranym!

• Warsztaty profilaktyczne!

• Dla klas 2-3 "Przyjazna zabawa to dobra sprawa", czyli czym jest agresja, co ją wywołuje, a także do jakich konsekwencji może nas doprowadzić. Dla klas 4-6 "Tolerancja i szacunek to mój  wizerunek".

Warsztaty przeprowadził psycholog i psychoterapeuta z Centrum Działań Profilaktycznych "Wieliczka".

• Akcja Żonkile!

• Akcja Żonkile to ważny projekt społeczno-edukacyjny przypominający o powstaniu w getcie warszawskim. W klasie 2 na podstawie materiałów edukacyjnych opracowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" przeprowadzone zostały  zajęcia o tematyce upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. To była wspaniała lekcja historii.

• "Mistrz Programowania"!

• Udział w "Konkurskie Mistrz Programowania" to wielka szansa dla uczniów, których pasją jest programowanie, by sprawdzić swoje umiejętnośći. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Jan Trembecki, uczeń klasy 3. Gratulujemy!

• Życzenia Wielkanocne

• Kochani Uczniowie,  Drodzy Rodzice,  Przyjaciele!

Przed nami Święta Wielkanocne,  które niosą nadzieję, wiarę  i radość.  Niech z tych świąt płynie dla nas siła, zrozumienie i ufnośc, że pokój zwycięży!

Spokoju i pokoju, zdrowia i siły życzy Dyrekcja i Pracownicy  Szkoły.

• "Dzień Marchewki"!

• Dzisiaj obchodzimy Dzień Marchewki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski polecał ciasto marchewkowe i sok z marchewki. Było smacznie i zdrowo!

• "Dzień bez plecaka"!

• Dzień bez plecaka to nowy trend, który bardzo nam się spodobał. W co zapakować podręczniki i przybory szkolne? Od dziś brak plecaka już nie jest problemem

• Kampania "Odłącz się - Połącz się"

• Nasza szkoła dołączyła do kampanii "Odłącz sie  - Połącz sie" organizowanej przez Stowarzyszenie Strefa Wsparcia - organizację pozarządową wspierającą rodziców i nauczycieli w profilaktyce uzależnień dzieci i młodzieży.

Strefa Wsparcia szerzy szacunek i empatię, jako najskuteczniejsze narzędzie życia w społeczeństwach. Uczy rodziców, jak wychowywać młodych, silnych ludzi, nie naruszając ich integralności. Promuje wiedzę na temat zrównoważonego korzystania z technologii przez Najmłodszych.