• "Oswoić znaczy stworzyć więzy"!

• Marcowe warsztaty Pani Gabrysi z innowacji "Oswoić znaczy stworzyć więzy" z klasą VI, zakończyły się stworzeniem kolorowanek dla niewidomych kolegów z Ośrodka Rewalidacyjno- Edukacyjno Wychowawczego w Stargardzie. Dzięki ich życzliwości i wypożyczonemu  sprzętowi mogliśmy zobaczyć jak wygląda proces drukowania  obrazu wypukłego. Dla nas ciekawa nauka a dla dzieci frajda w kolorowaniu i sensorycznym odczytywaniu kształtów.

• Nowa szkoła, nowe możliwości!

• W poszukiwaniu szkoły marzeń uczniowie klasy 8 odwiedzili Zespół Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie. Być może to spotkanie ułatwi im niebawem wybór dalszej ścieżki edukacyjnej.

• Dobre emocje!

• Mnóstwo dobrych emocji naszym uczniom dostarczyła Pani Paulina i jej małe kurczaki. Podczas spotkania każdy mógł się dowiedzieć, jak należy postępować z pisklakiem, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Za pomysł dziękujemy Pani Justynie,  za realizację Pani Paulinie.

• Światowy Dzień Zespołu Downa!

• Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol Dnia Osób z Zespołem Downa. 21 marca wspólnie dołączyliśmy do Zespołu Kolorowych Skarpetek, by wesprzeć osoby chorujące na trisomię. Akcja ma na celu naukę tolerancji i okceptacji odmienności osób, kóre urodziły się z wadą genetyczną.

• Wiosna już za rogiem!

• Powitaliśmy wiosnę, niekoniecznie siedząc w szkolnych ławach! To był wspaniały dzień. Uczniowie na początek pograbili teren wokół szkoły, posadzili kwiaty, by na koniec upiec kiełbaski i ogrzać się przy ognisku.

Dziekuję wszystkim klasom i wychowawcom za porządkowanie Ostoi, dzięki czemu stworzyliśmy przyjemne dla oka i kolorowe otoczenie.

Opiekun LOP

Magda Kumor

• "Oswoić znaczy stworzyć więzy"!

• W marcu w naszej szkole w klasie VI ruszyła innowacja pt. " Oswoić znaczy stworzyć więzy" prowadzona przez panią Gabrielę Buca. Podczas pierwszych zajęć uczniowie poruszali ważne tematy związane z tolerancją, samodzielnością, różnorodnością świata oraz ważną rolą opiekuna. Zajęcia uświadomiły uczniom, że często doświadczanie czegoś wpływa na nas w tak istotny sposób, że dzięki temu możemy inaczej postrzegać świat.

• Na ratunek drugiemu człowiekowi!

• 8 marca uczniowie klasy VIII spotkali się z ratownikiem medycznym, aby nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie szkolenia starali się zapamiętać ważne i potrzebne informacje, które mogą w przyszłości okazać się na wagę zdrowia lub życia. To była wspaniała lekcja, która uświadomiła naszym młodym uczniom, jak ważna jest odpowienia pomoc i jak liczą się czasem sekundy, by uratować komuś życie !

• Dzień Kobiet!

• "Dzień Kobiet" w naszej szkole to jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych świąt w kalendarzu imprez. 8 marca Panowie pamiętali o wszystkich Paniach, świętowały zarówno nasze najmłodsze "kobietki" z oddziałów przedszkolnych jak i nieco starsze "panienki" z klas IV-VIII.

Tego dnia Samorząd Uczniowski wraz z Panią Martą Rembas przygotował dla klas IV-VIII mnóstwo zabaw i atrakcji. Nie tylko Panie, ale również Panowie  bawili się świetnie! Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

• Rok Wisławy Szymborskiej!

• Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym przez redakcję "Strachouczniaki". Na prace konkursowe - ilustracje do dowolnego wiersza Wisławy Szymborskiej czekamy do 13 marca !

• 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci o "Żołnierzach Wyklętych"

• W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci o "Żołnierzach Wyklętych" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej lekcji patriotyzmu. W dniu 3 marca odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów oraz Pana Sławomira Nowickiego, na którym uczniowie klas IV – VIII oddali hołd polskim żołnierzom wiernym ideałom zawartym w słowach:  Bóg – Honor – OjczyznaNa gazetce szkolnej pojawiły się informacje o genezie Narodowego Dnia Pamięci o "Żołnierzach Wyklętych" i noty biograficzne bohaterów: Rotmistrza Witolda Pileckiego, Augusta Emila Fieldorfa ps. „Nil”, Danuty Siedzikówny ps.”Inka” i innych.

Żołnierze niezłomni - "żołnierze wyklęci", najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później zapomnienie, mordowani podstępnie, zakopywani w bezimiennych mogiłach, nazywani niesłusznie bandytami, zdrajcami, nazistami, "zaplutymi karłami reakcji...”Dziś odkrywamy fascynujących i dzielnych bohaterów, o których milczano. Młodzi ludzie poznają dziś rzeczywistość, o której nie wiedzieli ich ojcowie.

„Wyklęci” ukazują nam zupełnie inny system wartości, akceptujący walkę do końca oraz za wszelką cenę i zupełnie inaczej rozumiany sens życia. To oni wierność i miłość do Polski cenili wyżej niż własne życie. Dziękujemy za tę wspaniałą lekcję historii.

• Konkurs Piosenki "Złoty Mikrofon"!

• W dniach od 28 lutego do 2 marca 2023 odbyła się V edycja Konkursu Piosenki "Złoty Mikrofon" pod patronatem Prezydenta Miasta Stargard. Konkurs przeznaczony był dla dzieci sześcioletnich z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III. Naszą szkołę repezonowały: Julia Wojciechowska - uczennica kl. I, Hanna Trembecka - uczennica kl. II i Nina Koper - uczennica klasy III. 2 marca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Stargardzie odbyło się wręczenie nagród wyróżnionym oraz zwycięzcom. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazła się nasza uczennica Nina Koper, która zajęła III miejsce.Wszystkim uczestnikom gratulujemy!