• Podsumowanie zbiórki dla Domu Samotnej Matki!

• W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy zbiórkę dla Domu Samotnej Matki️.Do akcji włączyła się również redakcja szkolnej gazetki "Strachouczniaki" sprzedając kartki świąteczne wykonane przez naszych uczniów. Za każdy dar serca serdecznie dziękuje szkolny wolontariat!

• Najpiękniejsze Święta!

• Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż... Na brak zajęć nie mogą narzekać nasi "młodsi" uczniowie. Oto przedświąteczne zmagania klasy II.

• Projekty świąteczne z klocków!

• Koło inżynieryjne to doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i kreatywności. A tego naszym uczniom nie brakuje! Na ostatnich zajęciach uczniowie pod okiem Pani Aleksandry Griszkienas stworzyli z klocków oryginalne projekty świąteczne. Oglądamy z podziwem i gratulujemy pomysłodawcom!

• Niezwykłe długopisy 3D!

• W ramach lekcji informatyki uczniowie klasy V pod okiem Pani Aleksandry Griszkienas stworzyli projekty świąteczne  z wykorzystaniem długopisów 3D.  Materiały te zostały zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

• Filip Kosmal laureatem konkursu „NIEPOKORNY SZCZECIN”

• W dniu 19 grudnia 2022 roku w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za prace literackie i filmy zgłoszone na wojewódzki konkurs w ramach projektu edukacyjnego „NIEPOKORNY SZCZECIN”. Organizatorami konkursu byli Fundacja „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” oraz Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Filip Kosmal, nasz uczeń klasy ósmej otrzymał nagrodę WYRÓŻNIENIA za 3 minutowy film pt.: „SOLIDARNI 1980”. Film opowiada o wydarzeniach szczecińskiego sierpnia 1980 roku. Nie był to tylko strajk stoczniowców. Do strajku przystąpiło ok. 300 zakładów pracy miasta Szczecin. SOLIDARNI, tzn. jeden z drugim, a nie przeciwko komuś – to główne przesłanie płynące z tego filmu. Film powstał w ramach zajęć multimedialnych  pod kierunkiem nauczyciela historii i plastyki Sławomira Nowickiego. Gratulujemy!

• "Romantyzm słowem malowany"!

• Dla upamiętnienia Romantyzmu Polskiego w naszej szkole został ogłoszony szkolny konkurs  pod tytułem "Romantyzm słowem malowany".  W tym tygodniu konkurs został roztrzygnięty! Mamy już wyniki! I miejsce z klas starszych zajęła Amelia Dudek z klasy 8. Z klas młodszych I miejsce zajął Gabriel Kozdraś.Wszystkim laureatom za wspaniałe prace - Gratulujemy

• Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową!

• Wyniki konkursu na ozdobę bożonarodzeniową i prezentacja nagrodzonych prac. Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów. ️Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej oraz plastycznej, jak również stwarzanie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Wszystkim biorących udział w konkursie dzieciom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość oraz kreatywność.

• Wyróżnienie za film "Solidarni 1980"!

• Informujemy, że nasz uczeń klasy VIII Filip Kosmal otrzymał nagrodę WYRÓŻNIENIA za swój film "Solidarni 1980" w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym w ramach projektu: "NIEPOKORNY SZCZECIN". Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na GALI w dniu 19.12.2022 r. Gratulujemy!

• Zajęcia konstruktorskie!

• Na zajęciach konstruktorskich z Panią Kasią uczniowie budują wspaniałe maszyny, roboty i niecodzienne konstrukcje. Mogą wykazać się swoją pomysłowością oraz kratywnością, wykorzystując najlepsze technologie w ramach programu "Laboratorium Przyszłości".

• Zebranie z rodzicami!

• Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na spotkania z wychowawcami, które odbędą się 14.12.2022r. (środa) wg następującego porządku:

o godz. 15:30 klasy: 3, 5, 7;

o godz. 17.00 klasy: 2, 4, 6.

• Kartki świąteczne!

• Świąteczne kartki w wykonaniu Strachouczniaków. Dochód ze sprzedaży kartek będzie przeznaczony na cele charytatywne.

• Zimowe zabawy logopedyczne!

• Zimowe zabawy logopedyczne to doskonała okazja, żeby popracować nad prawidłowym oddechem i artykulacją naszych przedszkolaków z grupy 0B. Nasze maluchy uwielbiają zajęcia z Panią Eweliną!

• Wyskokowa zabawa!

• W "Parku Trampolin FunJump" w Szczecinie na powierzchni 2 tysięcy metrów zgromadzono wiele "wyskokowych" atrakcji. Wśród trampolin, strzelnicy laserowej i innych rozrywek nasi uczniowie z klasy 4 i 5 doskonale się odnaleźli. ️Pobyt  w "Parku Trampolin" to była super zabawa i szaleństwo bez miary.

• "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

• 6 grudnia konkurs plastyczny, który został ogłoszony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 został rostrzygnięty! Uczniowie klas 0A i 0B wykonali piękne prace plastyczne inspirowane poznanymi czytankami.

Każdy z uczestników, z oddziału przedszkolnego otrzymał z rąk Pani Dyrektor dyplom za zaangażowanie i kreatywność. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!