• Ważne!

• W NAJBLIŻSZY PIĄTEK 13 PAŹDZIERNIKA ODBĘDZIE SIĘ APEL Z OKAZJI "DNIA NAUCZYCIELA":

DLA KLAS 0-3 O GODZ. 9.00,

DLA KLAS 4-8 O GODZ. 10.45.

OBOWIĄZUJE STRÓJ APELOWY!

• Miesiąc dbania o zdrowie psychiczne!

• Drodzy Rodzice, jeśli zauważycie niepokojące Was zachowania, proszę nie ignorujcie ich, ale zwróćcie uwagę na to, jakie czynniki mogą wpływać na zdrowie psychiczne Waszego dziecka. Możecie porozmawiać z dzieckiem, zaoferować mu wsparcie i pomoc, a w razie potrzeby skorzystać z porad psychologa.

W trosce o dobre samopoczucie oraz rozwój Waszych dzieci, proszę o zachowanie czujności oraz reagowanie w trudnych sytuacjach. Dzięki temu, będą mieli Państwo pewność, że Wasze dziecko rozwija się w zdrowym oraz bezpiecznym środowisku.

Psycholog Szkolny

• "Światowy Dzień Chleba"!

• 16 października obchodzimy "Światowy Dzień Chleba". Podłużny, okrągły, prostokątny oraz z chrupiącą skórką – chleb niejedną ma formę. Świętujemy!

• ,,GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW”

• W dniu Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, 10 października 2023 roku, rozpoczynamy współpracę z projektem „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. W jego ramach zaplanowane są największe w Polsce badania zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz działania edukacyjne, do których przystąpiła Nasza Szkoła.

• Dzień Drzewa!

• 10 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Drzewa. Dobrze o tym wiedzą nasze przedszkolaki, które – jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody – przypomniały sobie dlaczego drzewa są nam niezbędne do życia i jakie dary od nich otrzymujemy.

• Zbiórka kasztanów!

• ​​​​​​Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki kasztanów. Zebrane kasztany prosimy o przekazanie do sekretariatu!

• "Światowy Dzień Jabłka"!

• Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące,

a jako przekąska niezwykle sycące...

Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!

• Świętujemy "Dzień Chłopaka"!

• Samorząd Uczniowski przygotował z okazji "Dnia Chłopaka" zadania i inne "atrakcje", którym poddano reprezentantów poszczególnych klas! Każdy z uczestników przeszedł testy pomyślnie.

• "Światowy Dzień Fair Play"!

• Odpowiadając na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego nasza szkoła wzięła udział w III edycji "Biegu Fair Play PKOl". Celem akcji była promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.

• Akcja "Sprzątanie Świata"!

• Głównym celem akcji było rozbudzenie wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, ale przede wszystkim zmiana nawyków w codziennym życiu.

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym!

• Bezpieczeństwo - ważna sprawa. Zebra, odblask i rozwaga! Bądź widoczny Bądź wesoły! Noś odblaski. Idź do szkoły! Dzisiaj dzieci ze świetlicy uczestniczyły w zajęciach o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

• 9 września - Światowy Dzień Pierwszej Pomocy!

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie.

Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.​​​​​​​

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji i wszyscy uczniowie zostali przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej – resuscytacja.

• Zebranie z rodzicami!

• Zebranie z rodzicami odbędzie się 13 września (środa) wg następującego porządku:

godz. 16.00 - oddziały przedszkolne (świetlica wiejska)

godz. 17.00 - klasy I-VIII (szkoła)

• Nauczyciele dyplomowani!

• Z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej oraz Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego otrzymały: Pani Dorotą Kołcz- Jędrzejewska, Pani Agnieszka Skiba oraz Pani Ewelina Zdunek. Nam pozostaje życzyć spełnienia zawodowych planów! Z korzyścią dla naszych uczniów.

• Rok szkolny 2023/24 rozpoczęty!

• Drodzy Uczniowie!

Witamy Was po wakacyjnym wypoczynku i życzymy Wam udanego startu w nowym roku szkolnym. Życzymy, aby ten czas był pełen inspiracji, sukcesów i pięknych chwil. Powodzenia!