• Akcja "Zaczytani na święta"!

• Pani Ewelina zachęca do przyłączenia się do akcji "Zaczytani na święta". By czerpać przyjemność z czytania spraw sobie zakładkę do książki.  Oto zakładki wykonane przez klasę VI.

• Dar serca!

• Szkolne koło PCK zakończyło świąteczną zbiórkę żywności. Gorąco dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, którzy przyłączyli się do naszej akcji!

• Tęcza w probówce!

• Świat dalej nie przestaje nas zaskakiwać ciągle coś nowego spotykamy na swojej drodze życia, ale czy wiesz, że nie potrzebujesz wody ani słońca aby stworzyć tęczę? Klasa 6 i 4 udowodniły nam, że to jest jednak możliwe, ale  co to jest ta tęcza w probówce ?

Już mówię, przygotuj sobie najpotrzebniejsze rzeczy:

• Pipetę

• 7 słoików

• Bibułę różnokolorową

• Cukier

• Wodę

• Probówkę

• Pojemnik na czystą wodę

Na słoikach napisz cyfry od 0 do 6 ( liczby będą oznaczać ilość łyżek cukru czyli gęstość np: słoik nr 0 czyli 0 łyżek cukru, nr 6 czyli 6 łyżek.)

Gdy wsypiemy cukier do każdego słoika, wkładamy pocięte kawałki bibuły oraz zalewamy taką samą ilością ciepłej wody i czekamy, aby bibuła puściła swój kolor. Po czym bierzemy probówkę i  pipetę, ważna jest kolejność! - słoiki od największej cyfry, czyli od cieczy od największej gęstości! Pipetą pobieramy kolorowy płyn i wlewamy go powoli po ściankach probówki, żeby nam się kolory nie zmieszały, gdy będziemy brać inny kolor przepłukujemy pipetę czystą wodą!

Wniosek

Dzięki temu, że nasze ciecze są różnej gęstości, nie mieszają się tak szybko i tworzą warstwy w naczyniu, dając nam efektowną tęczę!

Doświadczenie bardzo ciekawe, każdy z nas może je wykonać w domu. Jeżeli nie mamy probówek i pipet możemy użyć wysokiego, wąskiego wazonu, szklanki i zakraplacza (np. od kropli do nosa).

POWODZENIA!

Julia Chirko

• Choinkowe szaleństwo!

• Stoi choinka,

mruga lampkami –

pewnie się wita

z przedszkolakami.

Pachnąca lasem,

pięknie ubrana,

przybyła dzisiaj

specjalnie dla nas.

• Wróżby andrzejkowe

• Andrzejki to doskonała okazja do zorganizowania nietuzinkowej lekcji wychowawczej, która jednocześnie będzie bawić, uczyć i integrować. Tak było w klasie 1 i 2.

• Warsztaty GAZ-SYSTEM

• W warsztatach laboratoryjne z zakresu fizyki i chemii wzięły udział klasy 7 i 8. Uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty, podczas których badali scisliwość gazów, zjawisko skraplania ,elektrolizy, prawo Paskala i Archimedesa, budowali cząsteczki metanu.

• Z wizytą w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Stargardzie

• W ramach projektu „Aktywne spędzanie wolnego czasu w Gminie Stargard i Marianowo – w Muzeum jest fajnie” uczniowie naszej szkoły z klas IV-VII wzięli udział w lekcji muzealnej.  W ramach zajęć obejrzeli dwie wystawy – jedną poświęconą aptekarstwu pomorskiemu i stargardzkiemu na przestrzeni wieków, drugą – prezentującą powojenną historię Stargardu. Pracownicy muzeum – Pan Przemysław Antczak oraz Pan Marcin Burdziej – w bardzo interesujący sposób zaprezentowali obie wystawy. Uczniowie obejrzeli wyroby stargardzkich zakładów, typu „Luxpol”, „Pollena” oraz „ZNTK” funkcjonujących w czasach PRL –  oraz oryginalne, poniemieckie wyposażenie apteki, znajdującej się dawniej przy ulicy Mariana Buczka, dzisiejszej ulicy kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Za zaproszenie oraz możliwość obejrzenia obu wystaw dziękujemy Stowarzyszeniu Aktywnych Mieszkańców Barzkowic „SAMBA”.

• Ślubujemy!

• Kochane Pierwszaki!

Cieszymy się, że jesteście już uczniami. Życzymy Wam sukcesów w nauce, radości ze zdobywania wiedzy i wielu serdecznych kolegów i koleżanek w naszej szkole.

• Chciałbym zostać marynarzem....

• W ramach projektu "Spotkanie z zawodem" gościliśmy ostatnio w naszej szkole trzeciego oficera Pana Maksymiliana Chojankowskiego - absolwenta Akademii Morskiej w Szczecinie. Pan Maksymilian w bardzo interesujący sposób, opowiedział nam na czym polega zawód marynarza. Mieliśmy też okazję obejrzeć ciekawą prezentację przedstawiająca warunki pracy i odpoczynku marynarza.

Panie Maksymilianie, dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

• "Jak się masz koteczku!"

• Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku i przyszli pierwszaki z pomocą. Był wywiad lekarski, mierzenie temperatury i inne niezbędne procedury. Prawdziwi profesjonaliści

• Śniadanie daje moc!

• Tym razem jemy śniadanie przygotowane przez naszych "starszaków": szóstoklasistów i siódmoklasistów.  W klasie siódmej podział prac przygotowawczych - perfekcyjny. Integracja na wysokim poziomie. W klasie szóstej królowała wersja fit i zdrowe kanapeczki. Było smacznie i wesoło.

• Dzień Życzliwości i Pozdrowień!

• Życzliwość to inaczej bycie serdecznym, miłym dla innych. To okazywanie sympatii i czynienie dobra na co dzień.W "Dniu Życzliwości i Pozdrowień" mieliśmy zajęcia "praktyczne", które bardzo się wszystkim podobały. Było dobre słowo i zadanie do wykonania.

Dziękujemy Pani Agnieszko !