• Zdrowa żywność!

• O tym, że ważne jest to, co jemy, wiedzą już najmłodsi, którzy samodzielnie przygotowali zdrowy i smaczny posiłek!

• Przyłącz się do akcji "Góra Grosza" !

•

Wolontariat szkolny zaprasza do aktywnego przyłączenia się do akcji Góra Grosza! Warto pamiętać, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

• Podsumowanie kampanii przeciw przemocy I krzywdzeniu dzieci I młodzieży

• Przez 19 pierwszych dni listopada, w ramach kampanii, prowadzone były działania edukacyjne i profilaktyczne mające na celu zwrócenie uwagi na występowanie zjawisk przemocy wobec dzieci i młodzieży. Uczniowie klas I- III wykonali prace plastyczne pod hasłem „Stop agresji i przemocy”, za co zostali uroczyście nagrodzeni! Natomiast uczniowie klas 4-8 przygotowali apel, podczas którego zaprezentowali film z przesłaniem. Szkolnym koordynatorem kampanii była Pani pedagog Agnieszka Skiba.

Stop przemocy! Przesłanie uczniów klasy 4.

Zawsze aktualne!

• Czym dla mnie jest szczęście?

• Oto laureaci konkursu plastyczno-literackiego "Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie ". Konkurs odbył się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021.

Gratulujemy!

• Kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia "Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje"

• "Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.

Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka link.
            opieka psychologiczna

• Świętujemy!

• O godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się do świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Było bajecznie !

• "Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek" obchodzony jest na całym świecie 5 listopada . To właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy.

• Zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

• 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11  zaśpiewamy wszyscy razem – nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły - „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcemy włączyć się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W środę 10 listopada obowiązuje uczniów strój apelowy.

• Kampania 19 dni wobec przemocy i krzywdzeniu dzieci

• Przez 19 pierwszych dni listopada na wszystkich kontynentach i we wszystkich krajach świata trwa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania ta, została zainicjowana w 2011 roku przez szwajcarską fundację o nazwie Women’s World Summit Foundation (WWSF). Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, a prowadzone w ramach kampanii działania mają właśnie ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć widzieć więcej i lepiej.
          • Palenie a zdrowie!

• Wystawa prac konkursowych, organizowanych przez Stacje Sanitarno- Epidemiologiczną we współpracy KPP w Stargardzie w latach 2014-2019, ma na celu zwrócenia uwagi na szkodliwość palenia papierosów.

Zastanów się, czy warto...

• Otrzymali stypendia !!!

• 21.10.2021 r. w Urzędzie Gminy Stargard odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów szkół podstawowych z Gminy Stargard. My możemy pochwalić się 8 stypendystami!

Brawo nasi!

• "Turniej brydża sportowego"

• 25 października w naszej szkole odbył się "Turniej brydża sportowego".  I miejsce zajęły Emilka Kostecka i Gabrysia Skrypska, 2 miejsce Natalia Keller i Pola Michalska, 3 miejsce Filip Kosmal i Alicja Czapelska.

• "Polska Złota Jesień"

• W Szkole Podstawowej nr 5 odbył się XVI Miejsko-Gminny Konkurs Plastyczny dla klas pierwszych pod hasłem "Polska Złota Jesień", w którym nasi uczniowie wzięli udział.

Pierwsze miejsce zajęła Kaya Myszka-Kowalczyk, natomiast Zofia Sowińska została wyróżniona.

Naszym uczestniczkom serdecznie gratulujemy!