• Dzień Sapera!

• 19 kwietnia uczniowie klasy III i IV wzięli udział w uroczystości z okazji Święta 2.Stargardzkiego Batalionu Saperów. Oprócz uroczytego apelu odbył się również pokaz sprzętu wojskowego. Podczas uroczystości nasi uczniowie wręczyli żołnierzom symboliczne tulipany oraz laurki w podziękowaniu za trud i poświęcenie w codziennej służbie. Nie zabrakło także poczęstunku, czyli słynnej gróchówki, dla dzieci była wata cukrowa i popcorn. Kolejne spotkanie za rok!

• Wybuchowa lekcja!

• 19 kwietnia w ramach eksperymentów klasa III wraz z Panią Martą Rembas wykonała wulkany. Na szczęście obyło się bez wybuchów!

• Sztuka pięknego pisania!

• Sztuka pięknego pisania, jaką jest kaligrafia, powoli wraca do łask. Kaligrafia jest ciekawym urozmaiceniem zajęć dodatkowych z języka polskiego.

• Jak zrobić latawiec?

• Uczniowie klasy III podczas zajęć z edukacji technicznej wykonali latawce. W praktyce poznali odpowiedź na pytania: dlaczego latawiec lata i jakie muszą być spełnione warunki, aby uniósł się nad ziemią? Oto efekty pracy naszych uczniów.

• Świętujemy Dzień Marchewki!

• "Na marchewki urodziny

Wszystkie zeszły się jarzyny.

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie pyta.”

12 kwietnia to właśnie marchewka była bohaterką dnia!

• "Bajkowa wyprawa"!

• Uczniowie na świetlicy w ramach projektu „Bajkowa wyprawa” poznali bajkę „O rybaku i złotej rybce”To był wspaniały czas pełen uśmiechu i zabawy.

• "Strachouczniaki wyczerpują temat..."

• Już jest nowy numer gazetki "Strachouczniaki wyczerpują temat....". W tym numerze nie zabrakło ciekawych artykułów naszych uczniów, smacznych przepisów oraz kunkursów z nagrodami.

• Filmy szkoleniowe dla rodziców w ramach projektu edukacyjnego MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym.

• Drogi Rodzicu!
            Projekt edukacyjny "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, we współpracy z Parenteen.pl, który realizujemy w naszej szkole prezentuje również program wspierający umiejętności rodzicielskie.

Jego celem jest wsparcie rodziców i opiekunów w budowaniu silnych i bezpiecznych więzi rodzinnych oraz w nabywaniu mocy do podejmowania wyzwań, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Cykl 19 filmów szkoleniowych składa się z pięciu bloków tematycznych: "Dziecko w kryzysie: jak go rozpoznać i jak z niego wychodzić", "Głos z gabinetu - rozmowy ze specjalistami na temat tego, czym jest i z czego wynika kryzys psychiczny młodych osób", "Lepiej nie wiedzieć - rozmowy młodych dorosłych o problemach okresu dorastania", "Rodzice pod presją i w kryzysie" oraz "Nabieranie mocy rodzicielskiej - edukacja rodziców". Bezpłatne i ogólnodostępne materiały będą co tydzień, w każdy piątek, regularnie publikowane na stronie mlodeglowy.pl.

Program to również webinary i podcast, dostępne dla rodziców dzieci w różnych grupach wiekowych - od klas I szkoły podstawowej, aż po szkoły ponadpodstawowe. Wszystkie informacje są dostępne na stronie mlodeglowy.pl, w mediach społecznościowych oraz kanałach Parenteen.pl.

• "Razem nam się uda"

• To hasło dało nam energię do wiosennych porządków na Szkolnej Ostoi. Po posprzątaniu terenu na uczniów czekało ognisko, przy którym mogli upiec kiełbaski oraz sobie usiąść i odpocząć.

• Gminny Kiermasz Wielkanocny!

• 17 marca na placu przy kościele św. siostry Faustyny Kowalskiej odbył się Gminny Kiermasz Wielkanocny. Pomimo niesprzyjającej pogody na kiermaszu panowała gorąca i miła atmosfera. Tego dnia nie zabrakło także występów naszych uczniów. Podczas kiermaszu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny pt."Od koszyczka do dyngusa". Całość poprowadził Jakub Przygocki z klasy IV. Podziękowanie za wspaniałe występy i zaangażowanie należą się najmłodszym z oddziałów przedszkolnych, uczniom klasy I, II, III oraz wykonawcom indywidualnym: Julii Wojciechowskiej, Martynie Radoszewskiej,  Anastazji Bagińskiej, Lenie Szwalec oraz Tatianie Modzelewskiej.

Szczególne podziękowanie składamy także rodzicom za przygotowanie ciast do sprzedaży na kiermaszu. Środki ze sprzedaży zostaną przekazane na organizację Dnia Dziecka naszych uczniów.

• Warsztaty wielkanocne!

• 13 marca uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach wielkanocnych pod hasłem "Zając w roli głównej". Mieli okazję wykonać własnoręcznie drewnianą ozdobę wielkanocną oraz przypomnieć sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dodatkową "atrakcją" było spotkanie z żywym królikiem oraz zagadki wielkanocne z nagrodami.  Pani Karolino, dziękujemy za wspaniałą atmosferę i świetnie rozganizowany czas!