• "Wsparcie na starcie"!

• 13 marca Fundacja "Wsparcie na starcie" odwiedziła naszą szkołę, by przeprowadzić pogadankę edukacyjną. Podczas spotkania dziewczęta z klas starszych dowiedziały się, na czym polega profilaktyka raka piersi, na jakie symptomy należy zwrócać uwagę, jak i kiedy wykonać samobadanie oraz jak dobrze dopasować biustonosz.

• "Spotkanie z Bachmanem"!

• 11 marca odbyło się kolejne, już czwarte spotkanie z Bachmanem w ramach uzupełnienia edukacji muzycznej naszych uczniów. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

• "Orły Poezji Patriotycznej"!

• 9 marca, w sobotę w Domu Kultury Kolejarza odbył się konkurs recytatorski pt. "Orły Poezji Patriotycznej". Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny w Stargardzie. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje utwory podzieleni na trzy grupy: I grupa - szkoły średnie, II grupa - klasy IV-VIII,  III grupa - klasy I-III. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Lena Szwalec z kl. IV i Hanna Trembecka z kl. III. Hanna Trembecka zajęła II miejsce. Gratulujemy naszym wspaniałym uczennicom.

• Dzień Kobiet!

• 8 marca świętujemy Dzień Kobiet dużych i małych. Atmosferę i dobrą zabawę zawdzięczamy Samorządowi Uczniowskiemu.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2024!

• Łamigłówki, wykreślanki i zmagania z ortografią to nasz praktyczny sposób świetowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego! 6 marca uczniowie, ktorzy wykazali się najlepszą znajomością zasad ortograficznych w naszej szkole, zostali nagrodzeni. Gratulujemy wyróżnionym!

• Uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

• 5 marca wspominaliśmy w naszej małej społeczności Żołnierzy Wyklętych. Apel miał charakter montażu słowno-muzycznego poświęconego żołnierzom podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Uroczystość przygotowana przez Pana Sławomira Nowickiego była dla naszej społeczności niezwykłą lekcją historii jak i wzruszającym przeżyciem artystycznym.

• "Tyle pokus dookoła. Używki i dopalacze"!

• "Tyle pokus dookoła. Używki i dopalacze" to temat warsztatów dla uczniów klasy 7 i 8. 5 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z Anną Molik z Medica Collegium Medyczne Stargard i ratownikiem medycznym Konradem Konwińskim, którzy podzielili się z nami ogromną wiedzą w tym temacie.

• Komiksowe wyróżnienie!

• W dniu 28.02.2024 roku w stargardzkim Starostwie Powiatowym w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i podsumowanie XVII edycji Powiatowego Konkursu na KOMIKS „SuperEKObohater ratuje świat”. Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły IRINA TYSHCHUK z klasy 7 otrzymała nagrodę WYRÓŻNIENIA. W konkursie wzięło udział  66 uczestników indywidualnych ze szkół miasta Stargard, powiatu stargardzkiego, Choszczna i Nowego Czarnowa. Naszą szkołę reprezentowali także: Martyna Radoszewska z kl. i Gabriel Słowiński z kl. 6. Uczniowie otrzymali od organizatora konkursu - PODN Stargard, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Prace plastyczne – komiksy, powstały na lekcjach plastyki pod kierunkiem nauczyciela Sławomira Nowickiego. Nagrodzone prace można oglądać do końca marca 2024 roku w gmachu stargardzkiego starostwa.

• Spotkanie ze sztuką!

• Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa przedstawił uczniom klas 0-4 sztukę pt. „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie”. Uczniom spektakl bardzo się podobał, czekają na następne spotkanie ze sztuką.

• Wiedza na wagę życia i zdrowia!

• 26 lutego w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty, których celem było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Dziękujemy za organizację. warsztatów, bo wiedza, która ratuje życie, jest bezcenna!

• Walentynki!

• 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Tego dnia uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor lizaki serduszka oraz mogli wysłać swojej sympatii kartkę walentynkową dzięki poczcie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Walentynki to szczególny dzień na okazanie komuś sympatii, ale nie jedyny, każdy dzień jest dobry, aby świętować i okazywać sobie życzliwość!

• Twórcza lekcja języka polskiego!

• W ramach podsumowania pracy z lekturą  pt."Skarb Troi" uczniowie klasy V wykonali na lekcji języka polskiego lapbooki. Wykazali się w swoich pracach nie tylko doskonałą znajomością lektury, ale także twórczością oraz wstaniałą pomysłowością.

• IX edycja konkursu „Wokół symboli narodowych”!

• W tej edycji konkursu udział wzięło 2091 uczestników ze 130 szkół z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. 80 uczestników uzyskało maksymalną liczbę punktów, wśród nich znalazł się nasz uczeń klasy III Bartosz Płuciennik. ️Uczestnikom gratulujemy wyników !

• Zebranie z rodzicami!

• Przypominamy, że 31 stycznia w środę o godzinie 16.00 w klasach I-VIII odbęda się spotkania z wychowawcami podsumowujące I półrocze. Zapraszamy!